Podczas rozmów z Klientami coraz częściej poruszany stał się aspekt proeko​logii, dlatego zaczęliśmy się intensywnie zastanawiać jak możemy zmodyfikować nasze sauny, aby zbliżyć się do natury.

​Pierwszym etapem było projektowanie wystroju. Do współpracy zaprosiliśmy trzech Projektantów. Każdy z nich upodobał sobie inną linię i odmienny styl, w sumie powstały cztery odrębne motywy przewodnie ORGANIC – czysta natura, URBAN - otaczający nas miejski styl, GLAMOUR szyk i elegancja oraz EASY FIX połączenie prostoty z funkcjonalnością.

Jako przedsmak ich twórczości prezentujemy pierwszą saunę Rumiankową z linii ORGANIC autorstwa Katarzyny Stefaniak. Korzystając z darów przyrody dobrano naturalne elementy, znacząco podnoszące walory gorących kąpieli. Do wyłożenia sauny, zamiast standardowej boazerii użyto sklejki saunowej, o głęboko żłobionej strukturze pozwalającej nam na obcowanie z prawdziwym drewnem. Elementy ozdobne zostały wykonane z siana alpejskiego z dodatkiem polnych kwiatów, które nadały niezwykły zapach i wygląd. Wprowadziliśmy do sauny samą naturę bez alergenów, utrwaloną spoiwem niezanieczyszczającym środowiska. Łąka, którą można kosić ręcznie tylko raz w roku, znajduje się na 1700 m n.p.m. w pobliżu Wildspitze, najwyższej góry w Tyrolu i można do niej dotrzeć tylko pieszo. Bez użycia maszyn uzyskuje się materiał wyjściowy na płyty z sianem ORGANOID WILDSPITZE. Natomiast za piecem EOS Thermo-Tec zastosowano sklejkę z warstwą kamienną, wykonaną z cienkich łupków GALAXY BLACK. Wynik prac prezentujemy obok i gorąco zapraszamy w podróż do alpejskiego świata z saunami ORGANIC. 

designed by Katarzyna Stefaniak

designed by Marek Walczak

GLAMOUR

DIAMOND

GLAMOUR

GOLD

GLAMOUR

MARBLE

Na szczególną uwagę zasługuje linia URBAN, gdzie główną rolę gra piec EOS Mythos z kolekcji S-Line z kamieniami o regularnych kształtach. Piece EOS zapewniają bezpieczne i szybkie nagrzanie sauny, a promienniki Vitae protect dostarczają pełną moc IR-A, IR-B, IR-C w mniej niż 1 sekundę. W tej koncepcji, której autorem jest Paweł Klamann znajdziemy trzy odsłony BLACK, WHITE i GREY. 

URBAN to w naszym rozumieniu coś czystego i minimalistycznego. Miejskiego stylu dodają przeszklenia i oświetlenie. Na ścianach zachowano głęboko żłobioną strukturę drewna, ale w unikolorze: białym, czarnym lub szarym. Ozdobną ścianę pokryto sklejką z warstwą cienkich łupków GALAXY BLACK. Unikatowa propozycja dla miłośników urbanistycznego, surowego stylu. 

designed by Paweł Klamann

Na pierwszy ogień poszła wełna mineralna, którą chcielibyśmy zastąpić korkiem ekspandowanym uzyskiwanym z odpadów kory dębu korkowego. Granulki kory są poddawane działaniu wysokiej temperatury, co rozszerza je i aktywuje naturalne spoiwo w korku – suberynę, która łączy ze sobą cząstki. Gotowy produkt zachowuje właściwości naturalnego korka, a dodatkowo może być wytwarzany w dowolnym formacie bez używania środków syntetycznych. Materiał jest w 100% naturalny, szybko odnawialny, trwały, oraz ulegający biodegradacji, co potwierdziły przeprowadzone przez nas badania.

Niesiemy inspirację zarówno dla prywatnej sauny w domu, jak i hotelowego SPA

Tworzymy markę ASENSO w zgodzie z naturą. Sauny kojarzą nam się z pewną świętością i mistycyzmem. Cztery przygotowane przez nas linie saun mają pozwolić na dopasowanie designu, do tego panującego w Twoim otoczeniu. Zależy nam, abyś poczuł się bezpiecznie, a po przekroczeniu progu mógł się rozluźni i zostawić wszystkie troski poza sauną. Saunowanie to idealny sposób na pokonanie zimowego blues’a. Pozwól sobie na ten rozgrzewający luksus.  

AS PRODUKT SEBASTIAN PASTUREK

​ul. Dojazdowa 4, 87-103 Mała Nieszawka

NIP: 668 111 13 23

logo as.png

© 2019 by AS Produkt Sebastian Pasturek

tel.: + 48 56 621 62 34

fax: + 48 56 621 62 34

asprodukt@asprodukt.com

LOGO ASENSO_bez tla bordowe.png